Zakątki tego świata jeszcze nigdy przez nikogo nie zostały w pełni poznane. Obecna technologia i sytuacja daje nam ogromne możliwości. Możemy zgłębiać nową wiedzę i zdobywać kolejne umiejętności. Własny rozwój sprawia, że każdy z nas staje się coraz pożyteczny na rynku, co często wiąże się z zarobkami i awansem.

Pewnego dnia pojawiła się idea, która zgromadzi najbardziej wartościowe informacje w jednym miejscu. Od tego czasu ludzie prześcigają się w kolejnych działaniach takich, jak katalogi stron, portale ogólnotematyczne i witryny niszowe. Udaje się to bardzo dobrze na Zachodzie, gdzie konkurencja jest dziesiątki, setki razy większa niż u nas w Polsce.

Jednocześnie narasta chaos informacyjny. Największe media piszą teksty i przygotowują reportaże w pośpiechu, by wyprzedzić inne stacje. Nie zawsze nadążają je sprawdzać i potwierdzać… Odróżnienie prawdy od mitu wymaga nie lada wysiłku, kiedy jesteśmy jedynie odbiorcami różnych, nieraz sprzecznych informacji, a zarazem sensacji.

W tym czasie szereg kilkudziesięciu młodych osób decyduje się na stworzenie zespołu, którego zadaniem będzie edukowanie i pośredniczenie w przepływie informacji. Pomysł nie jest nowy ani innowacyjny, ale za to genialny w swojej prostocie.

Twórcy Platinum Group (w tym autor niniejszego bloga) zrzeszają przebrane wortale internetowe, blogi i firmy, które zebrane w całość tworzą nowy ład. Każdą witryną tematyczną opiekują się pasjonaci nie szczędzący wysiłków i czasu, by zgłębiać swoją wiedzę i w sposób uporządkowany przekazywać ją dalej.

Wśród zgrupowania pojawiły się takie serwisy, jak: Mentora.pl, KnowMore.pl, Eurogospodarka.pl, GrupaSukcesu.pl, blog biznesowy MichalToczyski.pl oraz samo Afirmatio.pl, a także wiele innych.

Wspomnę jeszcze o jednym szczególe, dzięki któremu to wygląda znakomicie. Całe zespoły redakcyjne stawiają na praktyczną i prawdziwą wiedzę. Dlatego właśnie przy portalu biznesowym Mentora.pl działają zarówno młodzi startupowcy, jak i doświadczeni przedsiębiorcy. Służą swoim doświadczeniem, radą i pomocną dłonią.

To bardzo dobrze, skoro coraz więcej osób ma świadomość tego, co dzieje się na świecie. Spotykam się nieraz z ludźmi, którzy oddzielają ziarna od plew i nie przyjmują rzeczywistości takiej, jak pokazują ją mass-media. Pod płaszczykiem niewinnej rozrywki i kolejnych wiadomości pokazuje się i narzuca styl życia kreowany po to, by zaspokajać potrzeby koncernów, korporacji i narzucić poglądy polityczne.

Ale nie dajemy się zwariować!

Właśnie Afirmatio.pl oraz inne nasze portale powstały dla takich osób, które chcą czegoś więcej od życia, pragną zajrzeć wewnątrz siebie, rozwijać się i zrealizować swoje cele. Każdy z nas otrzymał tak niewiele czasu, by zgłębić najbardziej sekretne i najdziksze tajemnice życia.

Kina pękają w szwach, a filmy opowiadające o zagadkach, kodach i ukrytej wiedzy cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Możemy widzieć na ekranie aktora, który gra według narzuconych mu reguł albo zacząć kreować własny los… To wszystko istnieje naprawdę, tylko przestańmy się bać i zacznijmy realizować Własną Legendę.

Zatem, do dzieła! Istnieje tyle nowych ścieżek do odkrycia i możliwości do zbadania.