W obecnych czasach nurkowanie to sport, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Na rozpoczęcie przygody z tą aktywnością decydują się osoby w różnym wieku, które są ciekawe tego, co skrywa w sobie podwodny świat. 

Podpowiadamy, od czego rozpocząć przygodę z nurkowaniem podwodnym, by sport ten sprawiał przyjemność, ale był również w pełni bezpieczny. 

Jak zacząć nurkować?

Nurkowanie podwodne to stosunkowo prosty sport, jednak wymaga dużej dyscypliny oraz regularności. Zdobycie odpowiednich umiejętności oraz wiedzy pozwoli w pełni cieszyć się tą aktywnością. 

Nurkować może praktycznie każdy, o ile zostały wykluczone możliwe przeciwskazania przez lekarza. 

Na początek warto zapisać się na intro nurkowe, czyli próbne nurkowanie pod okiem profesjonalisty. To pozwoli sprawdzić Ci, czy nurkowanie to sport, w którym doskonale się odnajdziesz czy jednak wręcz przeciwnie. 

Po próbnym nurkowaniu można już świadomie podjąć decyzję o zapisaniu się na kurs nurkowania podwodnego. 

Kurs nurkowania – jak przebiega?

Kurs nurkowania składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Głównym celem każdego kursu nurkowania jest przede wszystkim opanowanie wiedzy oraz umiejętności, które zapewniają bezpieczeństwo pod wodą. 

Cześć teoretyczna poświęcona jest przede wszystkim zapoznaniu się z podstawowym sprzętem do nurkowania. Na zajęciach teoretycznych każdy kursant zdobędzie wiedzę o środowisku wodnym, a także dowie się, jakie są zagrożenia związane z przebywaniem pod wodą. 

Część praktyczna składa się z zajęć na basenie oraz na wodach otwartych. 

Zajęcia na basenie nauczą Cię jak prawidłowo i bezpiecznie pływać w sprzęcie nurkowym, jakie są znaki nurkowe, a także jakie są techniki właściwego oddychania pod wodą. To czas pierwszego kontaktu z podwodnym światem. Zajęcia na basenie są praktycznym wykorzystaniem wiedzy zdobytej podczas części teoretycznej. 

Zajęcia na wodach otwartych to pierwsza okazja do zwiedzania podwodnego świata. Szkolenie to ma na celu praktyczne wdrożenie oraz utrwalenie wszystkich umiejętności zdobytych podczas zajęć na basenie, a także prawidłowe zastosowanie wiedzy teoretycznej. 

Kurs nurkowania podwodnego pozwoli Ci na komfortowe oraz bezpieczne rozpoczęcie przygody z nurkowaniem w przystosowanych do tego warunkach oraz pod okiem profesjonalisty. 

Jak wybrać sprawdzoną szkołę nurkowania?

Wybór szkoły nurkowej to dla wielu osób nie lada wyzwanie, które wymaga dokładnego przeanalizowania szkół, które znajdują się na rynku. To od szkoły, a przede wszystkim od instruktora zależy, jak szybko zdobędziesz odpowiednią wiedzę oraz umiejętności i nauczysz się nurkować. 

Jednym z instruktorów nurkowania, który w swojej ofercie posiada kurs nurkowania podwodnego jest Marcel Korkuś. Jest on doświadczonym instruktorem, który indywidualnie podchodzi do każdego kursanta, zapewniając pełen komfort podczas zajęć. Instruktor prowadzi kurs w odpowiednio przystosowanym do tego miejscu, a styl nauczania jest dostosowany do potrzeb i oczekiwań kursanta. Kurs nurkowania podwodnego z profesjonalistą, jakim jest Marcel Korkuś pozwoli Ci zdobyć umiejętności niezbędne podczas nurkowania.