Chemia cynkowa to specyficzna i wysoce specjalistyczna gałąź produktów. Korzystają z niej ściśle określone branże. Jeśli w ramach jednej z nich prowadzimy działalność, która opiera się na wąskim, ale wyspecjalizowanym zakresie usług – ważne by nasi dostawcy i kontrahenci cechowali się najwyższej jakości usługami, dzięki którym nasze przedsiębiorstwo jedynie zyska. Jednak nieistotne, czy chemię cynkową chcemy kupić na potrzeby firmy czy na własny użytek – musimy być pewni dostawcy, bo tylko sprawdzone źródło, które dostarcza produkty powtarzalnej jakości, może być godne zaufania.


Chemia cynkowa najwyższej jakości od 15 lat

Polska firma Recynk przez 15 lat działalności zdobyła pozycję wiodącego producenta chemii cynkowej w Polsce. Profesjonalne zaplecze produkcyjne i laboratorium, w którym konsekwentnie udoskonalane są produkty, a także długi czas spędzony na rynku, pozwalają firmie Recynk reagowanie na bieżące potrzeby rynku i wychodzenie naprzeciw potrzeb Klientów. W ofercie firmy znajdziemy takie produkty jak:

Aktywny tlenek cynku RC100 i RC100bet+

Przeznaczony do stosowania w ocynkowniach ogniowych podczas korygowania pH w wannie topnika bez zaburzania proporcji soli. Aktywny tlenek cynku RC sprawdza się również w stacjach regeneracji topnika jako substytut wody amoniakalnej. Z kolei przy produkcji gumy stosuje się go jako aktywator wulkanizacji (w zastępstwie bieli cynkowej). Firmy zajmujące się głębokimi odwiertami używają go do eliminacji siarkowodoru wydobywającego się podczas procesu wiercenia.

Aktywny tlenek cynku RC100bet+ powstał z myślą o potrzebach przemysłu gumowego. Dzięki parametrom powierzchni właściwej ma zwiększoną wydajność jako aktywator wulkanizacji (BET >35 m2/g). Pozwala także ograniczać ilości cynku w związkach kauczukowych, co przekłada się na zmniejszenie kosztów i spadek metali ciężkich w trakcie produkcji.

Aktywny tlenek cynku Abb HSF Fe

Ten rodzaj przeznaczony jest do odsiarczania gazów w biogazowniach oraz oczyszczalniach ścieków. Aktywny tlenek cynku Abb HSF Fe, dzięki innowacyjnej formule, umożliwia całkowite oczyszczenie gazu z siarkowodoru. Stosuje się go również jako substytut węgla aktywnego, ze względu na wysoką chłonność.

Chlorek cynku – roztwór wodny w różnych stężeniach

Chlorek cynku w ofercie firmy Recynk występuje w formie roztworu wodnego. Stosuje się go m. in. przy wytwarzaniu baterii cynkowo-węglowych, przy uzupełnianiu kąpieli topnika w ocynkowniach ogniowych, czy też przy produkcji środków ochrony rośliń. Roztwór wodny chlorku cynku występuje w stężeniach 45%, 60% i 65% – jednak na zamówienie Klienta istnieje możliwość zmiany i dostosowania stężenia.

Odbiór odpadów cynkowych

Poza produkcją, Recynk oferuje również usługi z zakresu zagospodarowania odpadów cynkowych. Odpady powstają choćby przy procesach, w których udział ma metalizacja natryskowa cynkiem. Recynk wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientów, a w ofercie firmy znajdziemy:

Odbiór stałych odpadów cynkowych:

  • cynk twardy,
  • popioły cynku,
  • pył cynkowy.

Odbiór płynnych odpadów zawierających cynk:

  • zużyte kwasy potrawienne,
  • zużyty topnik cynkowo-amonowy.

Odbiór pozostałych odpadów zawierających cynk:

  • pyły z filtra,
  • inne nietypowe odpady zawierające cynk.