Stepping Into the Fire jest nowym dziełem filmowym, które dociera głęboko do naszych powodów istnienia i zadaje pytanie: „czy ludzkość urodziła się by umrzeć, czy też aby żyć?”. Film opowiada prawdziwą historię trzech szczęśliwych osób, które zażyły napój leczniczy Ayahuasca. Jest to napar z Amazonii znany z korzystnych właściwości wpływających na psychikę oraz posiadaną energię. Stepping Into the Fire dokładnie analizuje efekty, jakie miało Ayahuasca na życie tych ludzi oraz wskazuje, dlaczego środowisko i zdrowie są tak istotne dla ludzi bez względu na zakątek świata, w jakim przyszło im żyć.

Historię zaczyna Roberto Velez – bogaty przedsiębiorca peruwińskiego pochodzenia, który dorastał w Nowym Jorku. W szczytowym momencie swojej kariery, Velez czuje się stary, nie może pogodzić swojego powodzenia materialnego z brakiem kierunku i poczucia sensu w swoim życiu. Nie wie, dokąd pójść. Velez odwiedza Peru – kraj swoich przodków – po to tylko, by odnaleźć szamana Mancoluto. Odnalezienie mistrza zmienia życie jego oraz innych ludzi.

Stepping Into the Fire stanowi piękny obraz wydarzeń, które pozostają na długo w pamięci widza i stają się inspiracją do odkrywania tego, co w Twoim życiu rozpali i utrzyma prawdziwy ogień.

https://www.youtube.com/watch?v=AEhb4y3NOy4

Luźne tłumaczenie z opisu na YouTube.

Strona: www.steppingintothefire.com
Pełny film