Schody, poza oczywistą funkcją użytkową, mogą pełnić także rolę estetycznego uzupełnienia aranżacji wnętrza, a często nawet dominującego w nim elementu. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by przy okazji prezentowały się lepiej niż po prostu dobrze. Zwłaszcza, że możemy uzyskać efekt znany z wielu filmów. Pracownia Wood&Art gwarantuje wysokiej jakości schody w rozmaitych modelach – czy chodzi o schody gięte czy schody dywanowe drewniane – każdy znajdzie coś odpowiedniego do swoich potrzeb. Wspomniane rodzaje będą szczególnie użyteczne dla osób, które nie mają na tyle miejsca, by schody zajmowały jego znaczną ilość.

Schody dywanowe drewniane – tajemnica tkwi w konstrukcji

Czym są schody dywanowe? To dosyć imponująca konstrukcja, bo może sprawiać wrażenie, jakby stopnie „unosiły” się nad podłogą. Spowodowane jest to tym, że takie rozwiązanie jest w całości pozbawione belek policzkowych – konstrukcja nośna opiera się na stopniach i podstopniach. Natomiast funkcję usztywniającą spełnia balustrada schodów, która działa jak kratownica. Może być wykonana z różnych materiałów, nawet ze szkła lub stali. Wszystkie schody dostępne w ofercie pracowni Wood&Art sprawiają niepowtarzalne wrażenie, jakby były wycięte z jednego kawałka drewna. To dzięki temu, że są wykonywane całkowicie ręcznie przy użyciu odpowiednich technik sklejania materiału. Z kolei do stropu i innych elementów nośnych montuje się je za pomocą bolców.

Schody gięte? Małopolska pracownia Wood&Art słynie w Europie

Schody gięte łatwo rozpoznać po charakterystycznym „zwinięciu” – patrząc z góry można powiedzieć, że rozkładają się na planie koła. Taka konstrukcja pozwala na zaoszczędzenie miejsca, a jednocześnie zapewnia ciekawy i nietuzinkowy wygląd, co może wyraźnie podkreślić cały projekt aranżacyjny. Dodatkowo ten model zajmuje zdecydowanie najmniej miejsca, więc jest to niebagatelny argument za takim rozwiązaniem.

Schody ekskluzywne jak na filmach

Dobre schody nie tylko spełnią swoją podstawową funkcję, ale również staną się ważnym elementem kompozycji wnętrza. W przypadku schodów giętych i dywanowych dodatkowymi zaletami jest mała ilość miejsca, które zajmują – przestrzeń pod tymi drugimi możemy dowolnie zagospodarować, bo ich nośność nie opiera się na żadnych elementach pod stopniami. Oba rozwiązania się nie tylko niezwykle stylowe, ale po prostu bardzo funkcjonalne. Schody ekskluzywne w ofercie pracowni Wood&Art to gwarancja najwyżej jakości i wzornictwa najwyższej klasy.

Tags