Przeglądając dysk znalazłem bardzo stare, prawie przedwieczne zasady szczęśliwego życia. Niektóre z nich wcale nie są odkrywcze. O wielu z nich już słyszałeś. A jednocześnie jestem prawie pewny, że albo o nich zapomniałeś, albo nie wykorzystujesz wszystkich tych reguł. Warto je sobie przypomnieć.

 1. Po pierwsze, by osiągnąć sukces należy wiedzieć, co robić, mieć plan i realizować go.
 2. Dawaj ludziom więcej tego, czego pragną i mniej tego, czego nie chcą.
 3. Dokonuj ulepszeń, innowacji z wyprzedzeniem. Bądź pierwszy. Wyznaczaj nowe trendy i dostosowuj się do obecnych. Rób „więcej” i „lepiej”.
 4. Rób wszystko to, co powinieneś zrobić, wtedy, kiedy powinno to być zrobione, bez względu na to, czy Ci sie to podoba, czy nie.
 5. Bądź niezastąpiony w swojej działce, branży.
 6. Pomysły od razu zapisuj w specjalnych, stworzonych do tego celu kreatywnych zeszytach. Będziesz mógł później do nich powrócić i ocenić, które idee warto realizować, a które możesz Sobie odpuścić.
 7. Dąż do harmonii. Ulepszaj samego Siebie.
 8. Nie mów zbyt pochopnie „tak”. Nie wyczekuj zbyt długo z powiedzeniem „nie”.
 9. Niech błędy będą dla Ciebie lekcją.
 10. Afirmuj i zmieniaj Swoją mentalność. Bądź gotów na poświęcenie się realizacji marzeń. Działaj. Bądź pierwszy. Zwyciężaj.
 11. „Jak to osiągnąć?” a nie „czy to osiągnę?”.
 12. Przyjmuj zdecydowaną, pewną siebie, charyzmatyczną postawę zgodną z Twoim stylem i sposobem bycia. Przyciągaj do Siebie ludzi szczerym uśmiechem i zawsze miej w zanadrzu tematy do dyskusji.
 13. Niech ludzie uważają Cię za eksperta w branży. Specjalizuj się, a jednocześnie miej szeroki pogląd na świat, otoczenie, Twoją dziedzinę. Ciągle się ucz i rozwijaj.