Wojownik Światła jest osobą świadomą. Zna swoje zalety i wady. Wie, na co może sobie pozwolić. Pozbywa się zbędnych, ograniczających barier. Cechuje go wdzięczność. Pamięta o przyjaciołach. Bywa niepewny, przelękniony, ale potrafi przezwyciężyć swój strach.

Opowiada o nim Paulo Coelho w swojej książce Podręcznik Wojownika Światła zawierającej zbiór zasad i przemyśleń o życiu. Wojownik nawiążuje silne relacje z ludźmi. Potrafi dostosować się do sytuacji, przewodzi, kiedy zna obszar swoich działań i potrafi przeprowadzić do celu innych.

Ludzie uważają go za przyjaźnie nastawionego, a jednocześnie pewnego siebie i wymagającego. Potrafi przyznać się do błędów i nie skrywa swoich słabych stron. Walczy z nimi. Korzysta z energii przeciwnika. Niekiedy zachowuje się jak pozytywny szaleniec, bo właśnie takie osoby potrafią pociągnąć za sobą innych. Stawia sobie realistyczne, a jednocześnie ambitne cele i konsekwentnie do nich dąży.

Kocha wolność i pragnie spełnienia marzeń. Nie lubi schematów, rutyny i skrępowania. Nie odpowiada na zaczepki – budzi szacunek i uznanie nawet wśród swoich wrogów. Potrafi obudzić motywację i zapał w swoim zespole. Inspiruje swoich ludzi do dalszych osiągnięć. Sprawia, że osoby, które z nim współpracują., spełniają swoje potrzeby. Nie wierzy w stereotypy – zdaje sobie sprawę z tego, że każdy człowiek jest indywidualny.

Nie zawsze łatwo go zrozumieć. Każdy Wojownik Światła może zachowywać się inaczej. Ma własny charakter i niekonformistyczne podejście. Żyje pełnią życia i odczuwa szczęście.

Wojownik Światła, Paulo Coelho

Tags