Cały świat składa się z atomów, te z cząstek elementarnych. Paranaukowy film What the Bleep!? Down the rabbit hole pokazuje pewne doświadczenia mające udowodnić, że cały świat jest ze sobą połączony. Przekonuje, że materia nie istnieje, a wszystko składa się z energii. Gdyby wziąć to pod uwagę wydawać by się mogło, że sterowanie rzeczywistości myślami byłoby nawet łatwe. Jak to wygląda naprawdę?

Istnieją zwolennicy tej teorii i przeciwnicy. Nam wszystkim to się nie mieści w głowach. Jak to możliwe, że niepodzielna cząstka może być w kilku miejscach jednocześnie? Fizyka kwantowa stara się udzielić odpowiedzi na to pytanie. Tylko… gdzie kończy się nauka, a zaczyna fantazja?

Film typowo amerykański, mocno sensacyjny, momentami dziwny i niewiarygodny. Niektórzy uważają go za naukowe uzasadnienie tez postawionych w Sekrecie, inni nie chcą uwierzyć. Warto zobaczyć go na własne oczy pomimo dość specyficznego wprowadzenia.

What the Bleep!? Down the rabbit hole możesz obejrzeć w częściach w YouTube.

Noetyka, moc słowa zmieniająca Wszechświat?

Noetyka budzi kontrowersje wśród fizyków, z którymi rozmawiałem. Na dzień dzisiejszy nie znajdę jej w polskiej wikipedii, a przesłanki na jej temat przeczytam jedynie z amatorskich stron i powieści Dana Browna Zaginiony symbol. […]

Tags