„Rób to, co naprawdę kochasz”. Znamy te słowa od zawsze. Czemu jednak niekoniecznie są one prawdziwe i w jaki sposób takim hedonizmem, czyli życiem samą przyjemnością możemy sobie zaszkodzić?
Wykonując tylko to, co wiąże się z naszą pasją uzyskujemy ponadprzeciętne rezultaty. W końcu działamy efektywniej i potrafimy pracować w ten posób dłużej. Wybieramy sobie tylko to, co przyjemne, a inne nieslychanie ważne i priorytetowe czynności odkładamy na później albo wręcz z nich rezygnujemy.
Dochodzi wtedy do niebezpieczeństwa. Zamiast zmierzać w kierunku swoich celów, decydujemy się na drogę bardziej krętą, aczkolwiek odpowiadającą naszym przyzwyczajeniom. Kiedy nasza hierarchia wartości zostaje zaburzona, przestajemy myśleć o swoich marzeniach, lecz idziemy ścieżką pozornie na skróty.
Często się zdarza, że lubimy pewną czynność czy pracę dopiero wtedy, gdy zdobywamy w niej doświadczenie i osiągamy kolejne sukcesy. By dotrzeć do tego momentu potrzebujemy wziąć się w garść i działać – bez względu na to, czy nam się to podoba, czy nie. Dopiero wtedy dostrzeżemy szczyt góry sukcesu i znajdziemy się w drugiej połowie drogi. Tej prostszej i przyjemniejszej, a na pewno szybszej.
Nie decydujmy się na hedonizm. Na pewno warto lubić to, co się robi, ale miejmy także dyscyplinę, by wykonywać to, co konieczne. Wzmacniajmy swoje slabe strony. Posiadamy takie. Nie wystarczy skupić się tylko na swych zaletach, bo niektóre wady odgradzają nas od sukcesu bądź go uniemożliwiają.
Problemów w komunikacji z ludźmi nie nadrobimy znajomością komputera ani wielkim geniuszem. Istnieją pewne umiejętności, zdolności i wiedza, które musimy zdobyć, gdy chcemy zrealizować nasze cele. Dopiero ich gruntowne poznanie daje nam pełen obraz na sprawę, a także umacnia nasze słabości, które mogą zdradzić człowieka w najbardziej nieoczekiwanych momentach.
Podsumowując: Twoja siła jest taka, jak Twój najsłabszy punkt. Rozwijaj się. Co stanowi Twoje najsłabsze ogniwo? Do czego to może doprowadzić? Zastanów się, czy warto się nim zająć już dzisiaj.