Wielu ludzi bogatych nie wyróżnia się swoją inteligencją, ani umiejętnościami. One same nie wystarczą, ani nawet nie decydują o naszej zamożności. Znamy wielu specjalistów klepiących biedę, a także nieuków, którzy postanowili, że zdobędą majątek – i im się udało. Kiedy dwie osoby działają w podobny sposób, czemu jedna z nich bankrutuje, a druga osiąga niespotykany pułap zamożności? Czy jest to dziełem przypadku?

Żyjemy w różnych środowiskach. Okazuje się, iż one też nie determinują tego, gdzie znajdziemy się za parę lat, czy zrealizujemy swoje naskrytsze finansowe marzenia czy nasz pułap się nie zmieni. Jeśli ktokolwiek w Twoim mieście potrafi zbić majątek oznacza to, że Ty też możesz pod warunkiem, iż będziesz postępował w określony sposób.

A więc to od sposobu działania zależy nasz sukces. W jakiej branży pracujesz czy też jaki biznes robisz – to bez znaczenia pod warunkiem, że łączy się to z Twoją pasją i zainteresowaniami, bo wtedy dopiero wykorzystujesz w pełni Swój potencjał.

Posiadany kapitał pieniężny nie może być powodem Twojego położenia, bowiem ktoś, kto posiada zasoby już jest bogaty. Stanowią one skutek, a nie przyczynę.

O tym pisze Wallace Wattles w swojej książce Nauka wzbogacania się. Możesz ją pobrać bezpłatnie, a link do niej znajdziesz na dole tej strony. Oto, co autor uważa o swojej publikacji:

Wallace Wattles:

Ta książka jest pragmatyczna, nie filozoficzna – jest podręcznikiem, a nie naukową rozprawą o teoriach. Jest przeznaczona dla mężczyzn i kobiet, których najbardziej palącą potrzebą są pieniądze, którzy najpierw chcą się wzbogacić, dopiero potem filozofować. Jest dla tych, którzy oczekują rezultatów i będą traktować wnioski z badań jako podstawę do działania, bez zagłębiana się w procesy, na podstawie których te wnioski wyciągnięto.

Oczekuję, że czytelnik przyjmie fundamentalne założenia na wiarę, tak jak przyjąłby stwierdzenia dotyczące praw związanych z elektrycznością, gdyby ogłosili je Marconi czy Edison. Przyjmując owe założenia udowodnisz ich prawdziwość poprzez postępowanie zgodnie z nimi. Każdy mężczyzna i kobieta, którzy to zrobią, bez wątpienia staną się bogaci, bo zastosowane tu naukowe założenia są precyzyjne i niepowodzenie nie jest możliwe.

Pisząc tę książkę wszystko podporządkowałem zwykłości o prostocie stylu, tak, by wszyscy mogli ją zrozumieć. Przedstawiony poniżej plan działania oparty został na wnioskach z rozważań filozoficznych. Został dokładnie sprawdzony i jako eksperyment praktyczny przeszedł pomyślnie najważniejszy test: działa!

Pobierz fragment przez stronę wydawnictwa Złotych Myśli: Sztuka wzbogacania się

Tags