Affirmatio oznacza zgodę, przyzwolenie, uznanie. Od tego słowa wzięła swoją nazwę niezwykle prosta, aczkolwiek skuteczna metoda uspokajania umysłu i pozytywnego wpływania na swoje przekonania. Afirmacje pomagaja Ci osiągnąć Twoje cele. Kształtują Twoją mentalność i postrzeganie świata. Od tego, w jaki sposób programuje Cię otoczenie, znajomy, wszyscy dookoła, zależy Twoja pewność siebie i poczucie szczęścia.

Afirmacje pozwalaja na zerwanie z nagatywnymi przeświadczeniami o sobie i o tym, czym się zajmujemy. Sprawiają, że stajesz się dumny z tego, kim jesteś, wzrasta Twoja samoocena i zauważasz możliwości zrealizowania Twoich marzeń, na które wcześniej po prostu nie zwracałeś uwagi.

Wszystko zależy od tego, w jaki sposób ułożysz te magiczne sentencje. Istnieje kilka podstawowych zasad, które już spieszę Ci wyjaśnić. Po pierwsze, afirmacje określasz w czasie teraźniejszym. Nie chodzi o to, kim będziesz (bo kiedy?), ani o to, kim byłeś (bo wstał nowy dzień i masz nowe możliwości!).

Po drugie, jeśli używasz pewnych dat w tych zdaniach, określaj je jako „w dniu tym i tym”, a nie „jutro” (jutro nigdy nie nadchodzi) czy „we wtorek” (bo który?). Nasza podświadomość łatwo wyłapuje takie niuanse i może spłatać nieprzyzwoitego figla. Dlatego Warto o tym pamiętać.

„Osiągam finansową niezależność, mój dochód wynosi XXX jeszcze w grudniu 2010, a w każdym kolejnym roku zarabiam dwa razy tyle, co w roku poprzedzającym go. Jestem przy tym szczęśliwy i zadowolony z mojego pasjonującego życia”. Ładnie?

Zmiana emocji na pozytywne

Usiądź w spokojnym, zacisznym pokoju. Weź białą, czystą kartkę papieru i zapisuj na niej przez 15 minut wszystkie myśli, jakie przychodzą Ci do głowy. Kiedy już skończysz, zamień te z nich, które są negatywne na pozytywne. Teraz możesz wyjść z domu.

Tags