Paulo Coelho: „W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca”. Garść poruszających cytatów tego wielkiego pisarza, autora sławnej książki Alchemik i wielu innych. I rzeczywiście, warto działać i osiągać więcej: szczęścia, miłości, sukcesu…  „Wybór jednej drogi nie oznacza rezygnacji z innych, ale chcieć przejść wszystkimi ścieżkami naraz, to nie pokonać żadnej.”

Brida

„Gdy już znajdziesz swoją drogę, nie lękaj się. Miej odwagę popełniać błędy. Rozczarowania, porażki, zwątpienie to narzędzia, którymi posługuje się Bóg, by wskazać nam właściwą drogę.”

„Wybór jednej drogi nie oznacza rezygnacji z innych, ale chcieć przejść wszystkimi ścieżkami naraz, to nie pokonać żadnej.”

„Jak mam rozpoznać swoją drugą połówkę?
Nie bojąc się ryzyka. Ryzyka porażki, odrzucenia, rozczarowań. nigdy nie wolno nam rezygnować z poszukiwań miłości. Ten, kto przestaje szukać, przegrywa życie.”

„Nikt nie ma na własność wschodu słońca, który zachwycił nas pewnego wieczoru – ciągnął. – Tak samo jak nikt nie może mieć na własność pochmurnego popołudnia i deszczu dzwoniącego o szyby ani spokoju, jaki roztacza wokół śpiące dziecko, ani też magicznej chwili, gdy fala morska rozbija się o skały. Nikt nie może mieć na własność tego, co na Ziemi najpiękniejsze, ale każdy może to poznać i pokochać.”

„Tylko ten, kto spróbował gorzkiego wina, rozpozna smak dobrego.”

Być jak płynąca rzeka

„Co jest najśmieszniejsze w ludziach:
Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.”

„Trzeba walczyć o swoje marzenia, ale trzebe też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innym ścieżkami.”

„- Kiedy możemy zauważyć moment, gdy kończy się noc a zaczyna dzień? […]
– Kiedy podchodzi do nas obcy człowiek, a my bierzemy go za naszego przyjaciela i znikają spory – to jest chwila, gdy kończy się noc, a zaczyna dzień.”

„Każdy z nas ma władzę, gdy jest całkowicie przekonany o słuszności tego, co robi.”

„W życiu często bywamy poniewierani, deptani, upokarzani i obrażani, a mimo to wciąż jesteśmy tyle samo warci.”

„To, co dziś jest rzeczywistością, wczoraj było nierealnym marzeniem.”

Jedenaście minut

„Zawsze kiedy robię plany na przyszłość, zaskakuje mnie teraźniejszość.”

„Niezłomność człowieka polega na tym, że potrafi poświęcić sprawy ważne dla spraw ważniejszych.”

Pielgrzym

„Gdziekolwiek zapragniesz ujrzeć oblicze Boga, tam je zobaczysz.”

„Nie trzeba wspinać się na szczyt góry tylko po to, żeby się dowiedzieć, czy jest wysoka.”

Link: Paulo Coelho, cytaty z Alchemika

Tags