Żyjemy w jednej rzeczywistości. Uczymy się, przebywamy w okresie dzieciństwa na podwórkach, w szkołach z naszymi rówieśnikami. Omawiamy wspólny program nauczania. Każdy z nas wyrasta później na inną osobę, jednostkę, która żyje pośród innych. Jak to się dzieje, że niektórzy z nas osiągają wyżyny, góry i najwyższe szczyty swoich możliwości, zdobywają światowe, niewyobrażalne sukcesy, a inni nie potrafią znaleźć sobie dobrej pracy? Od czego zależy szczęście nasze, jako ludzi i to, co robimy w życiu?

Nie wychodź przed szereg

Jeśli chcesz żyć lepiej, niż ten szereg, musisz przed niego wyjść. Albo wrócić się i ukryć. Prowadząc te same działania, które wykonuje większość, otrzymasz te same wyniki. Pewnie, może i zdarzyć się szczęśliwy traf, że akurat Tobie przypadnie odpowiedni moment na rynku, że na właściwego klienta trafisz, że wpadniesz na genialny pomysł, który ludzie podchwycą i zechcą go z Tobą realizować. Szczęście przydaje się w życiu, w biznesie, w rozwoju. I warto czerpać je pełnymi garściami.

Szczęśliwy traf zależy od czynników losowych, zewnętrznych. Opieranie na nich całej swej teraźniejszości oraz przyszłości wydaje się być szalone. Pragnąc stworzyć stałe źródło dochodów, osiągnąć dany cel, zrealizować Swoje marzenie pokładaj zaufanie w tym, na co Ty masz wpływ. Nie na szczęśliwy traf. Wierz w Swoje umiejętności, w Swój zespół, z którym zdobędziesz góry. I podejdź do tematu poważnie. Nie poddawaj się.

Na początku swojej drogi ku lepszej dla Ciebie rzeczywiści, być może spotka Cię tak zwana próba biznesowa. To znaczy przewrócisz się i naraz skupią się na Tobie wszelkie przeciwności. Życie powie Ci: „A może to za trudne dla Ciebie? Co?”. Ale gdy wstaniesz, otrzepiesz się z kurzu, wyciągniesz wnioski i pójdziesz dalej, to oznacza, że się nadajesz.

Wszystko, co Cię dziś spotyka, jest wynikiem tego, co robiłeś w przeszłości. Wtedy dopiero, gdy to pojmiesz i zdecydujesz się na aktywne tworzenie Swojego świata, przejdziesz na wyższy poziom. Wiem, że to brzmi fantastycznie, dziwnie, inaczej. Powiesz, iż ludzi spotykają sytuacje, które nie od nich zależały, że pech, że niefart i tak dalej. Ale to się mija z prawdą.

To, w jaki sposób poradzisz Sobie z problemami, czytaj „wyzwaniami”, zależy od Siebie. I okażesz się być wielkim człowiekiem, jeśli właśnie te trudności wzmocnią Twoje czyny i zmotywują do osiągania lepszych rezultatów.

Zacznij działać teraz. Jeśli przez ostatnie kilka dni przekładałeś wykonanie ważnego telefonu, to zrób to teraz. Jeśli odkładałeś na później podjęcie jakiejś decyzji, to zrób to teraz. Jeśli pojawia się w Twojej codzienności lenistwo, to nie staraj się go likwidować, tylko działaj wbrew niemu. Dokonuj światłych, rozsądnych i szybkich wyborów.

Ludzie mówią, że zdrowie jest dla nich ważne. „A pijesz? – Piję. – Palisz? – Palę. – Ćwiczysz czasem? – Nie mam czasu”. A później lądują w szpitalu i dopiero życie zaczyna być ważne. Tylko zdają sobie z tego sprawę trochę nie w porę.

Ustaw swoje życie tak, by się świat do Ciebie dostosował. Przestań zachowywać się jak z zewnątrz sterowana marionetka, której decyzje zależą od znajomych, którzy w danym temacie nie mają żadnej wiedzy i doświadczenia. Nie rezygnuj tak łatwo ze Swoich marzeń. Dopóki oddychasz, masz prawo ubiegać się o więcej.

Zrób tak, by stres się Ciebie bał. By się stresował przychodząc do Ciebie. Nie stres przytłoczy Ciebie, tylko Ty przytłoczysz stres. Bądź górą i tak Siebie postrzegaj. Gdy stworzysz własną wizję świata i określisz jasne cele, wszystkie sytuacje się do Ciebie przystosują. Wykorzystasz każdą nadarzającą się okazję do działania i osiągnięcia Twoich marzeń. Wykorzystaj Swoje wszelkie cechy i przekształć je wszystkie w zalety.

O tym, jak pracować mniej, podnieść jakość swojego życia, SZYBKO osiągnąć niezależność finansową i stać się najbardziej produktywną osobą w Twoim otoczeniu dzięki zastosowaniu zaawansowanych technik oszczędzania i optymalizacji  życia opowiada kurs przygotowany przez Sebastiania Schabowskiego. Jest on zdolnym marketerem internetowym, dawniej pracownikiem wydawnictwa Złote Myśli, zapalonym podróżnikiem i jednym z najmłodszych mówców motywacyjnych. Utrzymuje się dzięki swoim e-biznesom, których nie prowadzi pracochłonnie, tylko zyskownie.

Serdecznie zapraszam do zapoznania się ze stroną Kursu Optymalizacji Życia oraz Bezpłatnego Newslettera dot. Inteligentnego Oszczędzania Czasu i Pieniędzy.