Horror. Dostarcza wrażeń, pobudza nasz umysł i emocje. Powoduje wydzielanie się adrenaliny. Wciąga i na stałe pozostaje w naszej psychice. Zapamiętujemy nieświadomie każde doświadczenie, jakie przeżyliśmy.  Podczas pewnego eksperymentu dorosły człowiek przypominał sobie jeden zwykły dzień ze swojej szkoły. Pamiętał, jak była ubrana nauczycielka, a także koledzy. Wiedział, z kim wtedy rozmawiał.

Nasz umysł przechowuje te informacje przez cały czas. Horrory i filmy sensacyjne rzeźbią zostawiają trwały ślad. A my skrycie pragniemy być pobudzani, tak, jakby nasza energia pochodziła z zewnątrz. Ludzie nie żyją sami z siebie i o tym nie widzą. Potrzebują dopalaczy: używek, filmów, skandali. Wtedy dopiero „właściwie” funkcjonują.

Hipermarkety potrafią dostarczyć wrażeń. Poświęcamy na zakupy tak wiele czasu, ponieważ to pozwala nam odejść, odwrócić się od problemów dnia codziennego. Zamiast się z nimi zmierzyć, rozwiązać je, staramy się ich unikać. Czy Ty żyjesz sam z siebie czy potrzebujesz bodźców z zewnątrz?

Tags