Skip to content

28 września 2017

Imprezy integracyjne z klasą

pexels-photo

Liczne badania potwierdzają, że zgrany zespół pracowników, lepiej ze sobą współpracuje — co z kolei przekłada się na zwiększenie zysków firmy. Impreza integracyjna jest popularnym sposobem na zapoznanie się ze sobą nowego zespołu, ale organizując imprezę integracyjną dla pracowników, warto przyłożyć się trochę do jej planowania. Oto kilka sprawdzonych pomysłów, na niezapomnianą imprezę integracyjną:

Pomysł na integrację

By dobrze zaplanować imprezę integracyjną, należy wziąć pod uwagę kilka następujących czynników:

  • ile pracowników będzie brało udział w imprezie?
  • jaki budżet jest przeznaczony na taką imprezę
  • jaki czas przeznaczony jest na imprezę

W przypadku większych firm, które dysponują dużą liczbą pracowników i środków, zazwyczaj najlepiej jest zatrudnić odpowiednią do tego firmę, specjalizującą się w organizacji imprez i eventów. Dopasuje on integrację do danej grupy pracowników. Impreza integracyjna nie jest w biznesie rozumiana jako: „miły gest szefa”, tylko jest to inwestycja w rozwój pracowników – dlatego zatrudnienie profesjonalistów, nie jest niczym nadzwyczajnym. W zależności od potrzeb większe firmy mogą zafundować sobie drużynowy paintball, pokazy pirotechniczne dla firm lub inne atrakcje.

Ale czy można imprezę integracyjną zorganizować samemu?

Nie każda firma, zwłaszcza ta mniejsza, posiada w swoim budżecie dodatkowe środki na pokazy pirotechniczne dla firm. Nie oznacza to jednak, że integracja jest przewidziana tylko dla dużych firm. Przy odpowiednim planowaniu i pomysłowości, skuteczną imprezę integracyjną można zorganizować samemu, przy niewielkich środkach. Zestawy do samodzielnego odpalania mogą zastąpić pokazy pirotechniczne dla firm, grill może zastąpić paintballowy mecz lub inne skomplikowane. Ważne jest jedno: nie można nikogo zmuszać do niczego – jeżeli pracownicy nie lubią np. iść na bilard, to impreza firmowa w tym stylu nie zadziała.

Dobrze zorganizowana impreza integracyjna, może stworzyć lub poprawić relację pomiędzy pracownikami, co przełoży się na wiele korzyści dla firmy. Takie eventy minimalizują stres, podnoszą w oczach pracowników poczucie przynależności do firmy, oraz lojalności wobec niej i pomagają „otworzyć się” cichszym pracownikom. Zorganizuj imprezę integracyjną dla Twojej firmy, by poprawić relacje pomiędzy pracownikami, zmienić nastawienie pracowników do firmy i dodatkowo ich zmotywować.

Skomentuj wpis

Kanał RSS komentarzy