Skip to content

Archiwum Wrzesień, 2017

30
Wrz
1091826_speeding_2

Diagnostyka BMW – oddaj swój pojazd w dobre ręce

Nawet pojazdy tak niezawodne jak BMW, potrzebują systematycznej diagnostyki, która w porę wykaże nawet drobne usterki. Miejscowy mechanik nie zawsze dostrzeże, gdzie leży przyczyna problemu. O czym należy pamiętać wybierając ofertę diagnostyki BMW?

ciąg dalszy

28
Wrz
pexels-photo

Imprezy integracyjne z klasą

Liczne badania potwierdzają, że zgrany zespół pracowników, lepiej ze sobą współpracuje — co z kolei przekłada się na zwiększenie zysków firmy. Impreza integracyjna jest popularnym sposobem na zapoznanie się ze sobą nowego zespołu, ale organizując imprezę integracyjną dla pracowników, warto przyłożyć się trochę do jej planowania. Oto kilka sprawdzonych pomysłów, na niezapomnianą imprezę integracyjną:

Pomysł na integrację

By dobrze zaplanować imprezę integracyjną, należy wziąć pod uwagę kilka następujących czynników:

  • ile pracowników będzie brało udział w imprezie?
  • jaki budżet jest przeznaczony na taką imprezę
  • jaki czas przeznaczony jest na imprezę

W przypadku większych firm, które dysponują dużą liczbą pracowników i środków, zazwyczaj najlepiej jest zatrudnić odpowiednią do tego firmę, specjalizującą się w organizacji imprez i eventów. Dopasuje on integrację do danej grupy pracowników. Impreza integracyjna nie jest w biznesie rozumiana jako: „miły gest szefa”, tylko jest to inwestycja w rozwój pracowników – dlatego zatrudnienie profesjonalistów, nie jest niczym nadzwyczajnym. W zależności od potrzeb większe firmy mogą zafundować sobie drużynowy paintball, pokazy pirotechniczne dla firm lub inne atrakcje.

Ale czy można imprezę integracyjną zorganizować samemu?

Nie każda firma, zwłaszcza ta mniejsza, posiada w swoim budżecie dodatkowe środki na pokazy pirotechniczne dla firm. Nie oznacza to jednak, że integracja jest przewidziana tylko dla dużych firm. Przy odpowiednim planowaniu i pomysłowości, skuteczną imprezę integracyjną można zorganizować samemu, przy niewielkich środkach. Zestawy do samodzielnego odpalania mogą zastąpić pokazy pirotechniczne dla firm, grill może zastąpić paintballowy mecz lub inne skomplikowane. Ważne jest jedno: nie można nikogo zmuszać do niczego – jeżeli pracownicy nie lubią np. iść na bilard, to impreza firmowa w tym stylu nie zadziała.

Dobrze zorganizowana impreza integracyjna, może stworzyć lub poprawić relację pomiędzy pracownikami, co przełoży się na wiele korzyści dla firmy. Takie eventy minimalizują stres, podnoszą w oczach pracowników poczucie przynależności do firmy, oraz lojalności wobec niej i pomagają „otworzyć się” cichszym pracownikom. Zorganizuj imprezę integracyjną dla Twojej firmy, by poprawić relacje pomiędzy pracownikami, zmienić nastawienie pracowników do firmy i dodatkowo ich zmotywować.

22
Wrz
IMG_9422-Copy

Adrenalina dla dwojga

Zawsze zastanawiałam się, jak to będzie latać. Jako mała dziewczynka udawałam, że byłem samolotem, ptakiem, czymkolwiek, co przelatywało w powietrzu. Biegłam po podwórzu z rozpostartymi ramionami jak samolot, symulując dziwne hałasy silnika. Cóż, w ostatni weekend po raz pierwszy udałam się z moim ukochanym na wycieczkę samolotem, ale nie była to zwykła podróż. Bo w jej trakcie… wyskoczyliśmy z samolotu! Tak! Skoczyłam ze spadochronem i było fantastyczne!

ciąg dalszy