Automatyczne afirmacje

Jeśli zdarza Ci się czasem skorzystać z komputera, to zaraz dowiesz się, w jaki sposób ten fakt ciekawie wykorzystać. Powtarzanie afirmacji pomaga wpłynąć na podświadomość i zmienić niektóre przekonanie. Podobno, w osiąganiu sukcesu chodzi nie o to, by się czegoś nauczyć, tylko by się czegoś oduczyć. Affirmachine to program działający na zasadzie reklamy podprogowej.

Ludzie nie żyją i o tym nie wiedzą

Horror. Dostarcza wrażeń, pobudza nasz umysł i emocje. Powoduje wydzielanie się adrenaliny. Wciąga i na stałe pozostaje w naszej psychice. Zapamiętujemy nieświadomie każde doświadczenie, jakie przeżyliśmy.  Podczas pewnego eksperymentu dorosły człowiek przypominał sobie jeden zwykły dzień ze swojej szkoły. Pamiętał, jak była ubrana nauczycielka, a także koledzy. Wiedział, z kim wtedy rozmawiał.

Rozświetlić Ciemność. Jestem Legendą.

Jestem Legendą opowiada o śmiertelnym  w skutkach i niebepiecznym wirusie, który wymknął się spod kontroli przypominając znane ostatnio wydarzenia związane ze świńską grypą. Dowiadujemy się o jednym odpornym człowieku, który przeżył epidemię i jego psie. W Nowym Jorku zapanowała istna dżungla.

Dlaczego Kościół wydaje się nieatrakcyjny?

Tak się dzisiaj zastanawiałem, dlaczego Kościół (przykładowo – katolicki), religia i potrzeba duchowa tak często wydają się być mało atrakcyjne. Doszedłem do paru wniosków. Spotykamy się z licytowaniem, kto ma gorzej. Z czego to wynika? Z potrzeby współczucia?

W głąb króliczej nory… What the Bleep!? Down the rabbit hole

Cały świat składa się z atomów, te z cząstek elementarnych. Paranaukowy film What the Bleep!? Down the rabbit hole pokazuje pewne doświadczenia mające udowodnić, że cały świat jest ze sobą połączony. Przekonuje, że materia nie istnieje, a wszystko składa się z energii. Gdyby wziąć to pod uwagę wydawać by się mogło, że sterowanie rzeczywistości myślami […]

Rozmiar Wszechświata

Wszechświat jest ogromny. Nie ma początku i końca. Z odpowiedniej odległości biliardów lat świetlnych galaktyki wyglądają jak małe plamki. Wyrusz na odległą podróż z dala od naszej planety, by spojrzeć na całe bogactwo gwiazd, drogi mlecznej. To zapierający dech w piersiach, niewiarygodny widok. Zachęcam do obejrzenia filmu pokazującego Rozmiar Wszechświata.

Cytaty Paulo Coelho: istnieją rzeczy, o które warto walczyć do końca

Paulo Coelho: „W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca”. Garść poruszających cytatów tego wielkiego pisarza, autora sławnej książki Alchemik i wielu innych. I rzeczywiście, warto działać i osiągać więcej: szczęścia, miłości, sukcesu…  „Wybór jednej drogi nie oznacza rezygnacji z innych, ale chcieć przejść wszystkimi ścieżkami naraz, to nie pokonać żadnej.”

Możesz uzdrowić Swoje życie

Kim naprawdę jesteś? Czy potrafisz wyrazić swój potencjał? Czy odkryłeś już, jak wiele miłości możesz dać i otrzymać? Podczas podróży z filmem You Can Heal Your Life poznasz na nowo możliwości, jakie stoją przed Tobą. Dla jednych będzie to dawka potężnej motywacji, dla innych ciekawostka, a dla niektórych potwierdzenie ich rzeczywistości. Myślenie ściśle łączy się […]

Głosić pokój przez muzykę

Playing For Change: „Generalnie projekt ma za zadanie głosić pokój poprzez muzykę i wspólne granie, a jego twórcy wierzą, że muzyka ma uniwersalną moc uzdrawiania podziałów i dystansu między ludźmi, gdziekolwiek i kim by nie byli.” Jasna