Umysł Ponad Materią (Mind Over Matter)

Fizyka kwantowa pokazuje, że materia nie istnieje. Wszystko dookoła nas składa się z energii, którą można kontrolować tylko energią. Nasza myśl stanowi jej porcję i pomaga tworzyć świat, w jakim żyjemy. Nazwałbym to zaawansowaną wersją The Secret – taka ciekawostka, trochę „nadmuchana”, ale warto się zapoznać.

Jaką wiadomość niesie ze sobą woda?

Okazuje się, że woda zależnie od otoczenia zmienia swoje właściwości. Masaru Emoto odkrył czynniki wpływające na strukturę kryształów powstających podczas zamrażania wody. Należą do nich zarówno zawartość mineralna, natlenienie, a nawet słowa wypowiadane w jej pobliżu! Tak, jakby potrafiła rozpoznać pozytywną i negatywną atmosferę dookoła. O doświadczeniach na ten temat opowiada film:

Twoje wnętrze

Czasami wmawiamy sobie: „gdybym był inteligentniejszy, bystrzejszy”, „gdybym był przystojniejszy”, „gdybym była piękniejsza”… „to wszystko byłoby dobrze”. A teraz to nie, jest jakiś problem, trudno, tak się urodziliśmy, Bóg wybrał i koniec. Mamy jakieś defekty i nic nie da się z tym zrobić, dlatego możesz być załamany przez resztę swoich dni… Nie podoba mi się […]