Zapomnij

ZAŁÓŻMY, że chcesz coś wielkiego osiągnąć. Zrobić pewien projekt, zbudować biznes, może stać się dowartościowanym i absolutnie pewnym siebie (ok. 20% społeczeństwa ma z tym duży problem). Już zaczynasz tworzyć Sobie w myślach barwne wizje i… pojawia się wewnętrzny krytyk.

Wolność jest w nas

Od kogo zależy nasza wolność? Wolność człowieka zależy tylko od niego samego – w innych wypadkach nazywamy to zniewoleniem. Nasza wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się drugi człowiek. Pojęcie to nie oznacza, że możemy robić wszystko, co zechcemy. Mamy prawo natomiast samodzielnie podejmować decyzje.

Działaj… dopóki nie uzyskasz rezultatu

Pewnego razu podróżnik wybrał się do Ameryki Południowej. Słyszał tam o szamanie, który potrafi tańcem zakończyć deszcz. Zaintrygowany tym podczas spotkania pyta się: – Jak ty to robisz? – Wiesz, to proste. Zbieramy się i tańczymy, dopóki nie przestanie padać.

Wartość działania w zespole

Opowieść o podróżnym. Prowadzi samochód, przemierza kraj, pada ulewny deszcz, jak ostatnio. Droga jest grząska i błotnista. Ścina zakręt i ląduje w błocie. Dodaje gazu, koła się kręcą, boksują, zagłębiają coraz bardziej i bardziej. Kierowca wysiada i myśli: „Straszne! Mam spotkanie, muszę tam być, a tu coś takiego. Co ja mam robić?!”. Widać światełko, gdzieś […]

Chrześcijańskie Wychowanie w Rodzinie

„Temperament – jest to wrodzona skłonność do właściwej sobie wrażliwości i reakcji. Wrażliwość – szybka i powolna. Reakcja – to właściwości trwania danego bodźca w naszej świadomości.”